Chronologisch overzicht van voor werkgevers relevante nieuwsberichten. In het overzicht zijn ook de persberichten van AWVN opgenomen.
AWVN is ook zelf geregeld in het nieuws. Beknopt overzicht van de onderwerpen waarmee we in de media zijn gekomen.
• AWVN in de media
• Overzicht persberichten AWVN
Het kabinet heeft een Talentstrategie vastgesteld om Nederland economisch sterk te houden en voorbereid te zijn op toekomstige maatschappelijke uitdagingen. Door vergrijzing, personeelstekorten en een mismatch tussen gevraagde en beschikbare vaardigheden wil het kabinet talent beter benutten en meer mensen aan het werk helpen.
Internetconsultatie over de Regeling implementatie Richtlijn Loontransparantie mannen en vrouwen. Gaat over onderdelen t.a.v. de loonrapportage, waaronder definities, berekeningswijzen en een conceptsjabloon.
Het kabinet wil de doelgroep van de Banenafspraak uitbreiden met werknemers in de WIA en de WW die niet zelfstandig het wettelijk minimumloon (WML) kunnen verdienen, en daarnaast loonkostensubsidie beschikbaar stellen binnen de WIA en WW.
Internetconsultatie ′Arbobesluit meld- en vergewisplicht uitleners′ tot 25 augustus 2026.
VNO-NCW, MKB-Nederland en AWVN hebben gereageerd op de internetconsultatie 'Initiatiefwetsvoorstel Wet toezicht gelijke kansen bij werving en selectie'. De werkgeversorganisaties geven aan dat ze het realiseren van gelijke kansen en het tegengaan van discriminatie steunen, maar dat het voorstel te sterk leunt op toezicht en handhaving. Ze steunen het voorstel daarom niet.
De wachttijden bij UWV voor de beoordeling voor een arbeidsongeschiktheidsuitkering, lopen de komende jaren flink op.
Persbericht i.v.m. presentatie brochure Regeldrukreductie. Onderzoeksrapport Sira Consultants plus toelichting AWVN daarop: 'Regeldrukreductie. Het kan wel!.
De overheid wil een nieuwe subsidieregeling instellen: ‘Duurzaam aanpakken belastende werkzaamheden’. Internetconsultatie van 30 juni tot 24 augustus 2026.
Periodieke update veranderende wet- en regelgeving. Welke voor HR relevante wijzingen doen zich voor op 1 juli 2026?
Overzicht van de aanpassingen in de regeling met betrekking tot de pseudo‑eindheffing voor fossiele leaseauto’s, die op 1 januari 2027 in werking treedt.
Het Besluit implementatie Richtlijn loontransparantie mannen en vrouwen is voorgelegd voor internetconsultatie. Reageren is mogelijk tot 31 juli 2026.
De eenzijdige focus op inflatie in het cao-overleg is slecht voor het verdienvermogen van Nederland. ‘Het lijkt erop dat de inflatieschok van 2022 een trauma heeft veroorzaakt dat ons achtervolgt nu de inflatie weer oploopt. Dit leidt tot buitenproportionele loonafspraken, ten koste van investeringen in productiviteit, ontwikkeling en duurzame inzetbaarheid,’ stelt AWVN-beleidsdirecteur Anne Megens vandaag bij de presentatie van de tussentijdse evaluatie van het cao-jaar 2026.
Log in met de gebruikersnaam die je altijd gebruikt en die bij ons bekend is, maar met het wachtwoord van je bijbehorende werk- school- of privéaccount van Microsoft of Gmail