Logo AWVN
Zzp
23 juli 2019

ACM staat prijsafspraken zzp’ers toe

Zelfstandigen zonder personeel (zzp’ers) kunnen collectief tariefafspraken maken over hun beloning om aan een minimuminkomen te komen.

 

Dat staat in ′Concept Leidraad tariefafspraken zzp’ers′ die de Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft gepubliceerd. Deze leidraad sluit aan bij de initiatieven van het kabinet om de positie van zzp’ers aan de onderkant van de arbeidsmarkt te verbeteren.

Soms willen zzp’ers collectieve afspraken maken over hogere tarieven. Dat mag meestal niet, omdat prijsafspraken tussen ondernemingen al snel de concurrentie vervalsen – wat leidt tot hogere prijzen voor consumenten. De leidraad laat zien welke ruimte zzp’ers volgens de Mededingingswet hebben om wél zulke afspraken te maken.

Lees meer op de website van ACM

Deel dit artikel via: