Chronologisch overzicht van voor werkgevers relevante nieuwsberichten. In het overzicht zijn ook de persberichten van AWVN opgenomen.
AWVN is ook zelf geregeld in het nieuws. Beknopt overzicht van de onderwerpen waarmee we in de media zijn gekomen.
• AWVN in de media
• Overzicht persberichten AWVN
Het bedrag van het van RVU-heffing vrijgestelde bedrag 2026 is bekendgemaakt: € 2.357 bruto per maand. Voor knellende situaties is dat € 2.657 bruto per maand.
Er zijn een aantal maatregelen getroffen zodat UWV de beëindiging van een deel van de Wajong-uitkeringen zorgvuldig kan voorbereiden.
Kabinetsadviseur Peter Wennink heeft vrijdag 12 december zijn advies gepresenteerd over hoe Nederland zijn verdienvermogen en strategische positie kan versterken. AWVN onderschrijft de zorgen over het toekomstig verdienvermogen van Nederland. Lees hieronder meer over de belangrijkste conclusies uit het adviesrapport.
Wat is de loonontwikkeling en hoe staat het met de loonafspraken? Elke maand bijgewerkt. Bekijk het AWVN maandbericht nu.
SER Diversiteit in Bedrijf en AWVN/De Normaalste Zaak versterken hun samenwerking om werkgevers in het hele land te ondersteunen bij het bevorderen van inclusiviteit en diversiteit op de werkvloer. Op donderdag 11 december bekrachtigden de partijen een driejarige samenwerking.
In de rekenregels zijn de gevolgen verwerkt van aanpassingen in het bruto wettelijk minimumloon per 1 januari 2026 voor uitkeringsbedragen en grondslagen op het minimumniveau.
De gemiddelde loonafspraak moet komend jaar veel lager zijn dan in de afgelopen jaren. In cao’s moet veel meer ruimte worden gemaakt voor investeringen, bijvoorbeeld in scholing en arbeidsproductiviteit. Als dat niet gebeurt, dreigt een ernstige aantasting van het verdienvermogen van Nederland. Nu al loopt het aantal reorganisaties en bedrijfssluitingen zorgwekkend op. Het is na jaren van zeer hoge loonkostenstijgingen nu aan de vakbonden om te leveren.
Het wetsvoorstel ‘Beperken van de compensatieregeling transitievergoeding bij ontslag wegens langdurige arbeidsongeschiktheid tot kleine werkgevers’ is naar de Tweede Kamer gestuurd.
Het Besluit IKV wordt aangepast om het beter uitvoerbaar te maken. De beoogde invoeringsdatum van het (aangepaste) Besluit IKV, 1 januari 2028, blijft voorlopig gehandhaafd.
Q&A RVU-regeling 2026 van de Stichting van de Arbeid.
D66 en CDA presenteerden gisteren 'Samen aan de slag voor een sterker Nederland', een inhoudelijke en ambitieuze agenda voor de formatie van een nieuw kabinet. Wat betekent de agenda voor werkgevers?
Het algemene bezoldigingsmaximum (Wet normering topinkomens) voor 2026 is vastgesteld op € 262.000.
Log in met de gebruikersnaam die je altijd gebruikt en die bij ons bekend is, maar met het wachtwoord van je bijbehorende werk- school- of privéaccount van Microsoft of Gmail